newsy rss Kredyty samochodowe
strona główna mapa strony kanały RSS

Redukcja emisji CO2. Przed szczytem UE znaleźliśmy sojuszników
Szczyt UE odbędzie się w Brukseli 23-24 października. Ma uzgodnić nowy cel redukcji emisji CO2 w UE po 2020 roku. Jak zareagował rynek walutowy na decyzję Rady Polityki Pieniężnej?
Rada Polityki Pieniężnej na dzisiejszym posiedzeniu obniżyła stopę referencyjną o 50 punktów bazowych i od jutra będzie ona wynosić 2,00 procent w skali rocznej. Minister zdrowia zdecyduje, co można sprzedać w sklepiku szkolnym
W projekcie nowelizacji ustawy zaproponowano zakaż sprzedaży żywności o dużej zawartości nasyconych kwasów tłuszczowych.
Gospodarka: Donald Tusk znalazł się w arcytrudnej sytuacji Donald Tusk znalazł się w arcytrudnej sytuacji
Kredyty walutowe: PKO Bank Polski zaostrza wymagania bardziej niż chce tego nadzór

2010-09-16


Choć żadna rekomendacja nadzoru nie żąda od banków, by kredyty z niewielkim wkładem własnym udzielały tylko kredytobiorcom o wysokich dochodach, kilka instytucji zastosowało taką restrykcję.


Kredyty walutowe: PKO Bank Polski zaostrza wymagania bardziej niż chce tego nadzór

Ostatnimi czasy zrobił to PKO Bank Polski.

PKO Bank Polski, który jeszcze ostatnimi czasy udzielał kredytów w walutach na 100%, zawęził ich dostępność. Obecnie kredyt walutowy mogą otrzymać osoby, których dochód wynosi minimum 4 tys. złotych na rękę (dochód uzyskiwany na gospodarstwo domowe). W przypadku mniejszych wpływów największy wskaźnik LtV (wielkość kredytu do wartości zabezpieczenia) wynosi 80%. Oprócz tego, jeśli wskaźnik jest większy niż 70% konieczne jest skorzystanie z tzw. ubezpieczenia niskiego wkładu (do niedawna było to 75%).

Większego wkładu własnego od osób o mniejszych dochodach żądają także Nordea, Deutsche BankBZ WBK oraz DnB Nord.

Nadzór zastosował w praktyce w ostatnim czasie nakaz dotyczący minimalnego wkładu własnego przy kredytach w walucie. Domaga się od banków zastosowania 20-procentowego buforu. W wyniku tego banki albo obniżyły wskaźnik LtV, albo wdrożyły obowiązek wykupu ochrony ubezpieczeniowej niskiego wkładu. W skutek czego ubezpieczenie może podnieść koszt kredytu nawet o kilka do kilkunastu tysięcy PLN (na przykładzie kredytu na 300 tys. PL). Mimo wszystko nie ma reguł, które kazałyby bankom uzależnić wielkość wkładu własnego od dochodu. Takie praktyki są rezultatem z chęci dalszego ograniczenia ryzyka kredytowego bądź segmentacji klientów.Zobacz więcej:
Podobne artykuły:

Jesienna promocja produktów mieszkaniowych w BNP Paribas Jesienna promocja produktów mieszkaniowych w BNP Paribas
Kredytobiorcy, którzy od 19.09 do 15.12 br. podejmą decyzję na wzięcie Kredytu Hipotecznego, Kredytu Hipotecznego Refinansowego bądź Kredytu Mieszkaniowego w programie z dopłatami rządowymi Rodzina na Swoim, otrzymają okazyjną marżę.

Najszybciej kredyt hipoteczny dostaniesz w Pekao SA, zwłaszcza do 300 tys. PLNNajszybciej kredyt hipoteczny dostaniesz w Pekao SA, zwłaszcza do 300 tys. PLN
Szybkie procedury kredytowe to atut Pekao SA. Pekao SA wygrywa z innymi bankami głównie dzięki uproszczeniu procedur kredytowych dla wniosków do 300 tys. PLN

Rata niższa o 800 zł dzięki porównaniu ofert.Rata niższa o 800 zł dzięki porównaniu ofert.
Rata identycznego kredytu w wielu instytucjach finansowych może się różnić aż o blisko 800 zł. Zestawiając oferty można więc wiele zaoszczędzić.

Kredyty bez prowizji w Lukas Banku
Po wakacjach LUKAS Bank zmniejsza koszty kredytów. Przez równy miesiąc prowizja będzie wynosić 0% za kredyt hipoteczny, pożyczkę gotówkową oraz samochodowy.

Koniec kredytów walutowych?Koniec kredytów walutowych?
KNF na dobre zamierza zakazać przyznawania kredytów w walucie. Mimo iż nie robi tego wyraźnie. Jak wynika z najnowszego projektu nowelizacji Rekomendacji S, życzyłaby sobie, aby takich kredytów nie sprzedawały banki, które dały radę ich już sporo przyznać

Kredyty samochodowe:
Informacje finansowe:
Nowe produkty bankowe

Kursy walut NBP 2019-11-20
USD3,8792+0,02%
EUR4,2917-0,03%
CHF3,9126+0,03%
GBP5,0081-0,31%