newsy rss Kredyty samochodowe
strona główna mapa strony kanały RSS

Redukcja emisji CO2. Przed szczytem UE znaleźliśmy sojuszników
Szczyt UE odbędzie się w Brukseli 23-24 października. Ma uzgodnić nowy cel redukcji emisji CO2 w UE po 2020 roku. Jak zareagował rynek walutowy na decyzję Rady Polityki Pieniężnej?
Rada Polityki Pieniężnej na dzisiejszym posiedzeniu obniżyła stopę referencyjną o 50 punktów bazowych i od jutra będzie ona wynosić 2,00 procent w skali rocznej. Minister zdrowia zdecyduje, co można sprzedać w sklepiku szkolnym
W projekcie nowelizacji ustawy zaproponowano zakaż sprzedaży żywności o dużej zawartości nasyconych kwasów tłuszczowych.
Gospodarka: Donald Tusk znalazł się w arcytrudnej sytuacji Donald Tusk znalazł się w arcytrudnej sytuacji
Wybierz najkorzystniejszy kredyt mieszkaniowy i oszczędzaj 240 PLN miesięcznie

2011-03-24


Banki zachęcają promocjami kredytów hipotecznych. Jeżeli ktoś podejmie decyzję teraz wziąć kredyt mieszkaniowy na 400 tys. PLN, może zaoszczędzić przeszło 240 zł co miesiąc.


Wybierz najkorzystniejszy kredyt mieszkaniowy i oszczędzaj 240 PLN miesięcznie

I to przez okres 30 lat.
Eurobank, BNP Paribas Fortis i Raiffeisen to banki mające aktualnie najkorzystniejszą ofertę kredytów hipotecznych w PLN. Jeżeli chcemy wziąć kredyt w EUR, warto sprawdzić ofertę Deutsche Banku, Raiffeisena i Banku Zachodniego WBK


Oprócz marży kredytobiorca musi też wziąć pod uwagę wysokość stawek, po której cenie banki pożyczają pieniądze między sobą. Dla kredytów hipotecznych w PLN z reguły znaczenie ma WIBOR 3-miesięczny (wynosi ok. 4,2 proc.), a dla walutowych w EUR EURIBOR (ok. 1,2 proc.). To właśnie suma marży banku i tych indeksów decyduje o właściwym oprocentowaniu kredytu hipotecznego. A tym samym o wysokości rat kredytu.
Jest również jeszcze jednorazowa prowizja za udzielenie kredytu hipotecznego. W minionych latach stanowiła nawet 2 %. wypłacanej kwoty kredytu, ale w tej chwili często banki obniżają do 0 %.


Ważne jest jednak precyzyjne poznanie całej oferty. Bo koszty zatajone są w wielu innych miejscach: przymus podtrzymywania rachunku w banku, który udzielił kredytu hipotecznego, aktywnego korzystania z kart kredytowych czy w spreadach, czyli różnicach kursowych. Do tego warto sprawdzić, ile zapłacimy za potencjalne przewalutowanie czy wcześniejszą spłatę kredytu hipotecznego.
Mniejszą marżę dostaniemy również pod warunkiem uzupełniania rachunku określoną sumą, jednak gdy wymogu chociaż raz nie osiągniemy, możemy zostać surowo karani. Na przykład w BNP Paribas Fortis wymagane jest posiadanie przynajmniej przez 5 lat rachunku z wpłatami nie niższymi niż 1 proc. udzielonego kredytu hipotecznego. Kto z oferty specjalnej skorzysta, a się nie wywiąże, będzie spłacał kredyt z marżą większa aż o 1,2 pkt proc. do końca okresu kredytowania.


Sposobem na niższe raty może być też skorzystanie z rządowego programu Rodzina na swoim, czyli dopłat do rat kredytu. Lecz uwaga: zasady zmienią się w najbliższych miesiącach (nowelizacja może wejść w życie już w tym półroczu) i dopłaty będą tylko do tańszych mieszkań i wyłącznie na mieszkania z rynku pierwotnego.Zobacz więcej:
Podobne artykuły:

Promocja kredytów mieszkaniowych w Credit Agricole
0zł prowizji za uzyskanie kredytu hipotecznego i marża 0% w pierwszym roku kredytowania to najświeższa propozycja Credit Agricole Bank Polska dla szukających środków na zakup swojego domu lub mieszkania.

Alior Bank "Liderem Świata Bankowości" Alior Bank "Liderem Świata Bankowości"
Alior Bank został laureatem konkursu "Liderzy Świata Bankowości", zwyciężając w kategoriach "Najlepszy bank średni i mały" oraz "Najszybciej rozwijający się bank".

Kredyt hipoteczny refinansowy w Citi Handlowy Kredyt hipoteczny refinansowy w Citi Handlowy
Kredyt refinansowy Citi Handlowy to interesująca propozycja zwłaszcza dla kredytobiorców, którzy w ostatnim czasie finansowali nabycie swoich nieruchomości pożyczkami z marżą na poziomie 2-3%.

Kolejny bank wycofuje się z franka
DB PBC całkowicie wycofał się z finansowania w szwajcarskiej walucie, a sposób w jaki to sprawił jest radykalny. Deutsche Bank nie tylko kończy akceptowania nowych wniosków, a także anuluje wszystkie te, które są już procesowane.

Kredyty mieszkaniowe Banku Pocztowego w pierwszej piątce
Do 20 sierpnia br. trwa promocja Banku Pocztowego, w której kredyty mieszkaniowe banku na 100proc. wartości nieruchomości dostępne są z niską marżą 1,25proc. i bez prowizji.

Jak będzie się kształtował rynek kredytów mieszkaniowych w Polsce?Jak będzie się kształtował rynek kredytów mieszkaniowych w Polsce?
Ocena aktualnego stanu krajowej mieszkaniówki, od którego zależny jest segment kredytów mieszkaniowych nie wypadła pozytywnie.

Kredyty samochodowe:
Informacje finansowe:
Nowe produkty bankowe

Kursy walut NBP 2019-11-20
USD3,8792+0,02%
EUR4,2917-0,03%
CHF3,9126+0,03%
GBP5,0081-0,31%